16. kolo: Luštěnice - Polaban B 2:4 (2:1)

10.04.2010 18:42

V druhém jarním venkovním zápase opět tři body z Boleslavska, i když tentokrát jsme doháněli dvoubrankové manko.

Typické aprílové počasí nás přivítalo na stadionu Sokola Luštenice. Domácí po dvou porážkách střádali plány na tříbodový zisk, kterému odpovídala i jejich velmi vydatná rozcvička. Naopak ta naše byla ochuzena o poslední sérii zahřívacích vyraženíček. A to se asi stalo klíčem k úspěšnému vstupu do zápasu ze strany domácích. Již od první minuty nás soupeř zatlačil a hrozil převážně z nakopávaných míčů za obranu, čemuž přispíval i velmi silný protivítr. V 7. minutě se nám nepodařilo jeden takový míč bezpečně odvrátit a nabíhající střední záložník domácího mužstva tečovanou střelou otevřel skóre - 1:0. Ve 13. minutě jsme už prohrávali o dvě branky. Naši nedovolenou hru před pokutovým územím potrestal z přímého kopu luštěnický střelec, i když k němu vydatně pomohl gólman J. Havelka, který sice směr vystihl, ale na nerovném terénu se mu míč odrazil s mírnou odchylkou od tyče do ruky za brankovou čáru - 2:0. Domácím dvougólové vedení vyhovovalo - začali kouskovat a zdržovat hru. Míčem se hrálo více rukama v podobě autových vhazování než nohama. Zhruba v polovině prvního poločasu si pro přihrávku do středu hřiště došel předstoper J. Kubálek, jehož průnik domácí obrana před pokutovým územím zastavila jen za cenu faulu. Z následného trestného kopu se pěkně do šibenice trefil kapitán P. Kukla - 2:1. Soupeř znervozněl a nám se podařilo držet hru na svých kopačkách, domácí hráče jsme prakticky již k ničemu nepouštěli.

Poločasová přestávka byla ve znamení důrazných výtek od obou trenérů, a tak do druhého poločasu "vyběhlo jiné mužstvo". Větší důraz a hra po větru nám zajistily územní převahu, kterou jsme korunovali vyrovnávacím gólem J. Kubálka, jenž se trefil, pro něj obvykle, hlavou, tentokrát po rohovém rohu - 2:2. Domácí, kteří si nepřipouštěli nic jiného než vítězství, byli velmi opařeni ztrátou vedení se k vážnějšímu ohrožení naší branky nezmohli. Jejich dlouhé balony sbírala obrana, která zlepšila i přístup k osobním soubojům. S přibývajícím časem domácí čekali na konec zápasu, který by jim zajistil alespoň minimální bodový zisk. Naši mužstvo však sobě vlastní silou utkání nakonec otočilo ... deset minut před koncem zápasu se z levé strany do pokutového území typicky prodíral P. Kukla, jeho snažení pravý obránce Luštěnic zastavil jen za cenu velmi nešetrného faulu, za který rozhodčí odpískal pokutový kop. Stejně jako před týdnem ji P. Březina proměnil a nyní i přetavil v zasloužené vedení - 2:3. Zdrcení domácí fotbalisté se v závěru utkání snažili vytvořit tlak, ale naši obranu příliš neprověřili. Jen dvě situace byly nebezpečné, ale náš J.Havelka byl pozorný. Naše hra byla velmi soustředěná a branku soupeře jsme ohrožovali především z brejkových situací. Do jedné z nich se dostal P. Březina, který převzal přihrávku do levého křídla. Z první odcentroval před branku a tam nikým nekrytý střídající A. Soukal hlavičkou dokonal obrat - 2:4. Závěr zápasu byl plný tvrdými a vulgárními urážkami ze strany domácích fanoučků a hráčů, kterými nešetřili ani po skončení zápasu při odchodu do kabin. (upraveno, autor "mk")

(Zápas byl odehrán v den leteckého neštěstí, při kterém zahynul polský prezident)

Branky: Kukla, Kubálek, Březina z pen. a Soukal