22. kolo: Kosořice - Polaban B 2:0 (1:0)

23.05.2010 19:53

Ani comeback V.Honzáka nezastavil rozhodčí v podpoře domácího týmu ...

Už před utkáním jsme očekávali, že poslední tým tabulky naší skupiny C bude chtít jít za vítězstvím všemi možnými způsoby. A ačkoliv náš výkon zůstal daleko za očekávám, tak oba góly padly po hodně nepřesných nařízeních hlavního rozhodčího, u kterých stál velmi blízko ...

Na skvěle připraveném pažitu se od úvodních minut hrál zajímavý fotbal, ve kterém prahli po vstřelení gólu spíše domácí hráči. Nicméně v první šanci se objevil náš A.Soukal, který padající centr z levé strany placírou namířil vedle ... Domácí hráči však byli aktivnější, ale několikrát, i když nepřesnými zákroky, zakročil J.Havelka. Zhruba čtvrt hodiny před koncem prvního poločasu odpískal hlavní rozhodčí nezaviněnou srážku dvou domácích hráčů jako náš faul, kterého neoblomily ani protesty našich hráčů. Domácí hráč z přímého kopu trefil břevno, následnou dorážku do prázdné branky D.Hospodka nezastavil - 1:0. Do konce poločasu byli domácí nebezpečnější, i když bez výraznější šance.

My jsme do druhého poločasu nastoupili mnohem odhodlaněji než v dosavadní hrací době, nicméně ke gólovému zakončení jsme se nedopracovali, stejně jako domácí. V 65. minutě nastoupil do hry 48-letý V.Honzák, který musel vystřídat zraněného P.Hájka. Když na počátku 70. minuty rozhodčí pustili třímetrový ofsajd a domácí hráč obešel i našeho J.Havelku, bylo prakticky rozhodnuto - 2:0. O to více za následné protesty D.Hospodky, který neudržel na uzdě nervy a dvakrát poslal hlavního arbitra někam ... Ve zbylých minutách nás domácí do ničeho nepouštěli, naopak sami mohli několikrát skóre navýšit, ale trefovali jen našeho J.Havelku.

Do utkání jsme nastoupili s docela slibnou sestavou, i když lavičku náhradníků okupovali pouze M.Košvanec a jeden z trenérů V.Honzák. I když bychom toto utkání "pravděpodobně" nevyhráli, tak právě v tomto zápase by byla znatelná absence střídajících hráčů. Už v prvním poločase si po faulu domácího hráče stěžoval na bolavé koleno P.Hájek, kterého právě v druhém poločase vystřídal V.Honzák. Po prvním poločase z důvodu bolesti zad musel střídat středový pilíř M.Jeřábek, od začátku utkání nebyl ve své kůži ani polozraněný gólman J.Havelka, který si navíc po brzkém zákroku z kraje utkání přivodíl nepříjemné zranění předloktí. Nutno poznamenovat, že už od první minuty hrál se žlutou kartou J.Kubálek ...

Hlášky: Podle mýho měl Skála včera 20 piv ...