6. kolo: Kosmonosy - Polaban B 1:1 (1:0)

26.09.2009 19:50

V nefotbalovém utkání alespoň bod.

V dalším kole jsme zavítali do Kosmonos k mistrovskému utkání, které trvalo 88 minut.

Ačkoliv jsme před začátkem utkání byli vedoucím mužstva upozorňováni na hráče domácích s č. 10, dlouho trvalo, než si s ním naše obrana poradila. Hra domácích byla po celý zápas totiž založena na nakopávaných míčích na tohoto mimořádně rychlého útočníka, který několikrát přihrávku obdržel i od vlastního brankáře. Rychlý protiútok se na naší branku valil i z naší rozehrávky rohového kopu, domácí útočník se však naštěstí neprosadil. My jsme se prosazovali těžce, naše pokusy končily na obraně domácích. Jediným světlým okamžikem byla šance P.Kukly, jehož hlavička ovšem nebyla z těch vydařenějších, když centr z levé strany v ideální pozici pouze olízl jeho pěšinku. Na začátku druhé poloviny prvního poločasu jsme na půlce domácích měli výhodu autového vhazování. Chybnou rozehrávku P.Hájka posoudili rozhodčí otočením této výhody pro domácí tým. Tu rozehráli, z první poslali mezi naše stopery přihrávku na domácího rychlíka a ten prostřelil našeho J.Havelku - 1:0. Vyrovnání měl na hlavě M.Vagenknecht, ale centr z pravé strany poslal hlavou těsně mimo spojnici domácích. K překvapení hostující lavičky ukončil rozhodčí první poločas na konci 43. minuty v době, kdy jsme mohli jít do zakončení ...

Ve druhém poločase se naše hra nezlepšila, častokrát jsme praktikovali podobný styl jako domácí přes nakopávané míče, které ale svého adresáta nenacházely. Proti soupeři, který by byl za jiných okolností k poražení, jsme nehráli dobře. Navíc po hodině hry byla naše záloha otrávena z nepovedené hry celého mužstva. Do obrovské šance, kterou jsme přelstili obranu domácích, se dostal M.Vagenknecht, ale jeho levačka nemá takovou razanci. Proto zakončení pravou šajtlí nemělo šanci na úspěch. Na druhé straně včas vyběhl J.Havelka a střelu domácích vyrazil na úrovni velkého vápna. Už už to vypadalo, že z tohoto "bídného" zápasu pojedeme domů s prázdnou, když se z ničehonic trefil střádající A.Soukal. Po autovém vhazovaní na pravé straně si pohrál s míčem, protihráče přímo neobešel, ale v minimu času, který měl, vystřelil levačkou na branku. Střílený míč dva metry za vápnem do levého rohu branky přes dva hráče gólman domácích s námahou tečoval a ten se od břevna odrazil za brankovou čáru - 1:1. Nejhezčí okamžik zápasu nám tedy z nudného zápasu přinesl alespoň bod. Nakonec jsme ve zbývajících pěti minutách mohli rozhodnout v náš prospěch, když jsme si vytvořili dvě tutové šance (paradoxně až na konci zápasu). V té tutovější P.Kápička před domácím brankářem neuspěl, když ze tří metru napálil míč přímo do něj.

Branka: 86. Soukal

Sestava: Havelka-Košvanec,J.Grešula,Hospodka,Hájek-R.Růžička,Kukla,Vagenknecht,Jeřábek-Kápička, Havlík, střídali Soukal, Kubín a Poklop