7. kolo: Polaban B - Ostrá 2:1 (1:1)

05.10.2009 10:55

V napínavém derby nakonec tři body, které znamenají posun na čtvrté místo tabulky.

Před tímto zápasem měli oba soupeři stejný počet 11-i bodů, díky lepšímu skóre byla pátá Ostrá. Ta navíc v posledních třech zápasech získala 5 bodů s týmy s popředí tabulky, náš tým v dosavadních mistrovských zápasech zatím nikdo neprověřil.

Do utkání jsme opět vstoupili s několika změnami: na místě stopera za laborujícího J.Grešulu, kterého na hřiště nepustilo kuriózní zranění při klácení ořechů, nastoupil P.Hájek; v roli předstopera se poprvé v této sezóně od začátku představil nestárnoucí J.Kubálek. Nutno dodat, že stoperská dvojice odehrála utkání na výbornou. Za zmínku stojí hlava P.Hájka (asi obalená kamenem), která v zápase několikrát odvracela tvrdě střílený balón na naší branku. Zvlášť dva přímé kopy v prvním poločase, které P.Hájek odvrátil z bezprostřední blízkosti, měly nádech černé barvy a blikajících hvězdiček …

Po celý první poločas se hrál fotbal nahoru-dolů, útok střídal útok. V první větší šanci se objevil P.Kápička, ale 40-tiletý gólman hostí včasným výběhem nedovolil našemu kanonýrovi včas zakončit, když mu zkušeně skočil pod nohy. Na druhé straně jsme rychlou akci hostů zastavili jen za cenu faulu dvacet metrů od naší branky. Hrající trenér hostí Dozorec ji přes zeď poslal přímo na našeho J.Havelku. Ten střelu, před kterým nepříjemně skočila, neudržel a vyrazil přímo do nohou dobíhajícího hostující hráče, od kterého se odrazila do sítě – 0:1. Do konce poločasu, který se přítomným divákům musel líbit, jsme stačili vyrovnat. Ve středu vystihl P.Kukla chybnou rozehrávku hostí, rozehrál ihned na P.Kápičku, který tentokrát byl proti hostujícímu brankářovi úspěšný – 1:1. Velikou šanci promarnili hosté ve čtyřicáté minutě, kdy před naší bránou vytvořili nepříjemný závar; ani natřikrát nedotlačili míč za brankovou čáru, když šance č.2 v této minisérii skončila na břevně.

Z kraje druhého poločasu jsme byli lepším týmem, a to co do počtu útočných příležitostí. Hosté zřídka hrozili rychlými brejky, s kterými si ale naše obrana dokázala poradit. V době, kdy Ostrá začala hru postupně vyrovnávat, jsme udeřili. Na začátku akce byl opět P.Kukla, který ze středu hřiště přihrál na pravou stranu R.Růžičkovi. Jeho střílený centr přes bránícího hráče mířící na úroveň malého vápna před gólmanem hostí poskočil. Ten ho nezachytil, jen ho nepatrně vyrazil a dobíhající M.Vagenknecht se “svým“ obráncem, když už byli za balónem, zpochybnil zákon o setrvačnosti a akrobaticky zakončil hlavou (při této hlavičce otočil krkem snad o 270 stupňů) do prázdné branky – 2:1. Ve zbývajících dvaceti minutách se hnala Ostrá za vyrovnáním. Nejblíže tomu byla dvanáct minut před koncem, kdy osamocenému Dozorcovi na malém vápně ukopl balón z nohy P.Kukla. Víc jsme hostům nedovolili, i když v poslední fázi zápasu byli aktivnějším týmem. My jsme mohli rozhodnout z přímého kopu z velice výhodné pozice, ale J.Martínek z velkého vápna trefil bombou pouze zeď.

Sestava: Havelka-Košvanec,Hájek,Kubálek,Babic-Jeřábek,Kukla,Vagenkencht,R.Růžička-Kápička,Soukal, střídali Martínek, Poklop a Hospodka

Branky: 14. Kotrba – 0:1, 35. Kápička - 1:1, 70. Vagenknecht – 2:1

Jak to viděl Nymburský deník?

Hláška: "Dej si facku a jdi se umejt do Mrliny. Dyť už to není možný!"
Skalní fanda J.Mizler na J.Havelku, kterému v zápase nešly rozehrávky od branky. Tentokrát poslal míč na lavičku hostí …