9. kolo: Polaban B - Tuchoraz 2:1 (1:0)

18.10.2008 22:50

Po dvou remízách konečně vítězství. Přísné vyloučení J.Uhlíře hosté nevyužili.

Oproti minulému zápasu došlo z "kádrových" důvodů opět ke změnám v základní sestavě: J.Kubálka na místě předstopera vystřídal J.Grešula a A.Fiala byl v zápise veden jako střední záložník (místo pracovně vytíženého M.Jeřábka), přesto nastoupil v útoku. Právě po dlouhé době hrající A.Fiala ve 14. minutě otevřel skóre. Po rohu a několika pokusech v pokutovém území se odražený míč dostal k němu a technickou střelou z dvanácti metrů obstřelil hostující gólmana - 1:0. Už v 8. minutě mohl skórovat J.Martínek, kdy ho vybídl z hloubi vlastního pole vyvážející míč R.Růžička, ale v jasné šanci trefil pouze tyč. Od třicáté minuty se hra vyrovnala, hosté mohli vyrovnat po zaváhání naší obrany, když jejich útočník běžel sám na J.Havelku, ale ve stoprocentní šanci selhal. Poté poslal hosty do šance chybující M.Košvanec, ale domácí gólman hrubici spoluhráče napravil.

Hned na začátku druhé půle zvýšil náskok J.Martínek, když jeho střelu z velkého vápna brankář hostí pravděpodobně podcenil - 2:0. Utkání jsme mohli definitivně rozhodnout v několika dalších šancích, ale nebylo nám přáno. A tak z ničeho nic přišel gól na druhé straně. Po rohovém kopu v 62. minutě neustál J.Havelka souboj a hosté snížili - 2:1. Navíc za protesty obdržel žlutou kartu J.Uhlíř. Za minutu mohlo být vyrovnáno, ovšem J. Havelka vytáhl zázračný zákrok a reflexivním způsobem vyrazil špičkou kopačky míč směrující do branky. V 70. minutě uviděl další žlutou kartu za zcela běžný faul ve středu hřiště J.Uhlíř a hosté tak v posledních dvaceti minutách dohrávali v přesile. Přesto mohl naše vedení pojistit R.Růžička, ale centr M.Vagenknechta z levé strany poslal hlavou pouze do tyče. Ač v závěru utkání působili hosté fotbalověji, tak vítězství jsme si již nenechali vzít. Svůj den měl J.Havelka, který vyrazil i poslední šanci hostů na břevno.

Branky: Fiala, Martínek