Dva nováčci si v sobotu zahrají o čelo tabulky! (ND 3.10.2008)

09.10.2008 22:27

Nymburk - Takovou situaci čekal asi málokdo. Vítěz kolínského okresního přeboru je v čele fotbalové I.B třídy. Zítra si zahraje s vítězem nymburského okresního přeboru, jenž je v tabulce zatím druhý.

Na hřiště Polabanu Nymburk zítra přijedou Červené Pečky. Nováček I.B třídy z kolínska vede po šesti kolech tabulku a nyní se utkání s rezervou Nymburka, která je po svém loňském postupu druhá. „Nikdo nás ani Červené Pečky moc nezná. To je vždycky výhoda nováčků. Proto je situace taková,“ myslí si vedoucí družstva nymburského béčka Karel Kovacs. Ten prý takovou pozici týmu po šesti kolech nečekal. „Každý nováček si většinou klade za cíl zachránit se. My jsme si přáli pohybovat se v horních patrech tabulky. Že to ale bude takhle vysoko, to nikdo nečekal,“ tvrdí vedoucí Polabanu.

Přestože bude hrát Nymburk na svém hřišti, není to tak velká výhoda. „Určitě mají kvalitní tým, takže očekávám, že to bude hodně těžký zápas. Co jsem sledoval výsledky soupeře, tak snad kromě utkání v Sadské měl všechno pod kontorlou,“ řekl Kovacs. Jeho tým zdobí nejlepší útok. „V útoku se nám docela daří. Snad v tom budeme pokračovat,“ dodal. Zápas začne na hřišti Polabanu zítra v 16 hodin.