Okresní přebor: Půlmistrem je Polaban B (Nymburský deník 4.12.2007)

05.12.2007 09:37   Nymbursko - Rezerva Polabanu usiluje o postup, na paty jí šlape tým Milovic.

 

Po polovině fotbalového okresního přeboru je v čele s dvoubodovým náskokem nymburský Polaban. Tomu šlape na paty tým Milovic, který je po pádu z I.B třídy nováčkem soutěže. Na chvostu je Přerov, který zvítězil pouze jednou.

O postup se poperou Polaban a Milovice

Na nejvyšší příčce se vyhřívají fotbalisté rezervy nymburského Polabanu. Ale jen o dva body méně mají Milovice. Snad celý okres považuje tyto dva celky za favority soutěže.

„Možnost případného postupu budeme ještě řešit. Ale vypadá to, že budeme chtít postoupit,“ hlásí Karel Kovacs z nymburského tábora. „Sezona se nám i přes řadu zranění povedla. Ale je před námi ještě jaro a na jaře se nám nikdy moc nevedlo,“ uvědomuje si Kovacs.

V Milovicích považující za hlavního kandidáta postupu právě Polaban. „My máme mladý tým a úzký kádr, takže bude záležet na tom, jaké získáme posily. Hlavním favoritem je ale Polaban,“ řekl trenér Milovic  Roman Magada.

Hodně napoví hned první jarní kolo kdy na sebe oba týmy narazí. První vzájemný mač vyhrál kontumačně Polaban. „To byla organizační chyba a k tomu nemám co říct,“ uvedl Magada.

V klidném středu je 9 celků

Zcela v pohodě mohou být v Městci Králové, Kostomlatech a Rožďalovicích, pokud však ještě nemyslí na to, že rozvíří postupové vody. Relativní klid mají týmy na šestém až jedenáctém místě. Ale musí být hodně obezřetné.

Nejvíce je ohrožena trojice týmů

Mužstva na posledních třech  místech jsou v pásmu sestupu. Největším kanditátem pádu do III. třídy je v současné době Přerov nad Labem. Nováček z Libice se po tristním vstupu do sezony přece jen trochu vzpamatoval a dokázal třikrát vyhrát. Z trojice ohrožených týmů mají celkem dobrou výchozí pozici fotbalisté Kovanic. Ti mají jedenáct bodů. Ale vzhledem ke složité situaci Jíkve a Loučeně v I.B třídě jsou v ohrožení všechny tyto týmy. A na růžích nemusí mít ustláno ani v dalších pěti klubech.

Střelci okresního přeboru

16 – Kukla (Polaban B)
12 – Koula (Poříčany)
9 – Müller (Milovice)
8 – Štefík (Pátek), Beneš (Libice)
7 – Neagu (Kostomlaty), Pilař (Běrunice), Fiala (Polaban B)
6 – Doubek (Poříčany), Brzák (Běrunice), Velenský (Městec Králové), P. Petráš (Milovice)
5 – Š. Svoboda, Martin Vančura (Pátek), Král (Kovanice), Valíček, Osmanovič (Krchleby), M. Mácha (Kostelní Lhota
4 – R. Lehký (Běrunice), M. Hojsák (Rožďalovice B), Mencl (Milovice), Kafka (Městec Králové), Toupal (Libice nad Cidlinou), Bareš (Přerov nad Labem),  Moravec (Poříčany), T. Drobný (Kostelní Lhota), Martínek (Polaban B)

Brankáři okresního přeboru

5 – Fišer (Milovice)
4 – J. Mácha (Kostelní Lhota)
3 – Mojžíš (M. Králové), L. Pulda (Hrubý  Jeseník), Špígl (Rožďalovice B), Mach (Kovanice)
2 – Starý (Počíčany), Borecký (Rožďalovice B), Havelka (Polaban B), Pecka (Krchleby), Botnari (Pátek), Kropáček (Běrunice)
1 – P. Tykva (Kostomlaty), K. Chrastný (Běrunice), Vymazal (Poříčany), Ostřížek (Kostelní Lhota)