Rezerva Polabanu zvládla i druhé jarní derby (ND 5.4.2009)

06.04.2009 23:40

Nymburk – Fotbalisté Polabanu B porazili borce Lysé nad Labem jasně 5:1 a dál se drží na špici tabulky. Na první Červené Pečky ztrácejí pouze dva body.

Polaban B – Lysá nad Labem 5:1

Víkendové derby obou rivalů nabídlo první poločas se spoustou gólových příležitostí. Hostující fotbalisté měli v úvodní dvacetiminutovce dvě jasné příležitosti ke skórování, ale ani jeden ze svých sólových úniků nedokázali Baloun s Duchoslavem úspěšně zakončit. Poté převzali iniciativu domácí, kteří hrozili zejména ze standardních situací.

Ve třicáté sedmé minutě otevřel skóre utkání Martinec střelou zpoza vápna. O pět minut později přidal druhý gól Polabanu kapitán Kukla, který se nejlépe orientoval ve skrumáži po rohovém kopu. Lysé se podařilo snížit minutu před koncem poločasu, za hostující se trefil Baloun.

Druhý poločas otevřeli gólem opět domácí. Po krásné přihrávce Kukly se z brejku prosadil Martínek. V šedesáté sedmé minutě došlo k vyloučení hráčů na obou stranách, na té domácí byl vyloučen střelec první branky Martinec a ze strany Lysé záložník Jelínek. Po hrubém faulu druhého jmenovaného neudržel Martinec nervy a strčil do svého protihráče.

Utkání se poté jen dohrávalo, až v úplném závěru se ještě prosadili fotbalisté Polabanu.

Branky: Kukla 2, Martinec, Martínek, Fiala – Baloun. Poločas: 2:1. ŽK: 1:5. ČK: 67. Martinec – 67. Jelínek. Diváci: 120.

Polaban B: Havelka – Košvanec, Grešula, Kubálek, Poklop (81. Babic) – Růžička, Martinec, Jeřábek, Kukla – Martínek (74. Vagenknecht), Soukal (60. Fiala).

Lysá: Zahrádka – Doležal, Cáska, Novák, Gregar (60. Šlinger) – Jelínek, Baloun, Starý, Forejt (30. Hanke) – Duchoslav, Zítka (70. Bažo).